-->

Tomi Mau­ko­nen aloit­taa Islet Grou­pil­la 1.3.2022 Data ja Ana­ly­tiik­ka ‑lii­ke­toi­min­nan myyn­ti­joh­ta­ja­na. Hänen teh­tä­vä­nään on tukea Isle­tin vah­vaa kas­vua ja nykyis­tä lii­ke­toi­min­ta­joh­toa Data ja Ana­ly­tii­kan alu­eel­la kes­kit­tyen eri­tyi­ses­ti uusien avai­na­siak­kuuk­sien han­kin­taan ja myyn­nin kehittämiseen.

Vah­van taus­tan tek­no­lo­gia-alal­ta omaa­va Mau­ko­nen on vii­mei­set 15 vuot­ta toi­mi­nut eri­lai­sis­sa asian­tun­ti­ja­myyn­nin ja kau­pal­li­sen puo­len joh­to­teh­tä­vis­sä mm. Elvol­vit Oy:n, eCraf­tin ja nykyi­sin Fel­low­mind Fin­lan­din palveluksessa.

Mau­ko­sen roo­li Isle­til­lä on toi­mia Data ja Ana­ly­tii­kan lii­ke­toi­min­ta­joh­ta­jan Jan­ne Ant­ti­lan työ­pa­ri­na ja tuke­na. Yhtei­se­nä tavoit­tee­na on nos­taa jo tähän men­nes­sä vah­vaa kas­vua teh­neen Datan ja Ana­ly­tii­kan lii­ke­toi­min­ta-alue seu­raa­val­le tasol­le. Vii­den vuo­den kas­vu­ta­voit­tee­na vuo­des­ta 2021 alkaen on saa­vut­taa lii­ke­vaih­dos­sa vii­den mil­joo­nan rajapyykki.

Olen val­ta­van iloi­nen aloit­taes­sa­ni Islet­te­ri­nä ja val­mii­na tuke­maan omal­ta osal­ta­ni Isle­tin kas­vu­ta­ri­naa. Koko Isle­tin tii­mis­tä jäi välit­tö­mäs­ti läm­min ja väli­tön kuva, jota koros­taa into­hi­moi­nen suh­tau­tu­mi­nen asiak­kai­den lii­ke­toi­min­nan kehit­tä­mi­seen ja heil­le par­hai­den mah­dol­lis­ten rat­kai­su­jen luo­mi­seen. On help­po hypä­tä vah­val­la kas­vu-ural­la ole­vaan per­hey­ri­tyk­seen, jol­la on osaa­va tii­mi ja kat­ta­va pal­ve­lu­tar­joo­ma sekä innos­ta­vat tule­vai­suu­den suunnitelmat.

Tomi Mau­ko­nen

Myyn­ti­joh­ta­ja, Data ja ana­ly­tiik­ka, Islet

Olem­me todel­la innois­sam­me Tomin liit­ty­mi­ses­tä jouk­koom­me. Hänes­sä yhdis­ty­vät har­vi­nai­sen hie­nol­la taval­la vai­kut­ta­va IT-myyn­nin ja joh­don taus­ta sekä Islet­ter­mäi­nen kons­tai­le­mat­to­muus ja kiin­nos­tus asiak­kai­den tar­pei­siin. Kal­tai­sel­lem­me kor­kean osaa­mis­ta­son omaa­val­le asia­kas­läh­töi­sel­le toi­mi­jal­le löy­tyy vah­vaa kysyn­tää mark­ki­nas­sa. Uskon vah­vas­ti, että Tomin asian­tun­ti­juus, näke­mys, koke­mus sekä ver­kos­tot tule­vat myö­tä­vai­kut­ta­maan posi­tii­vi­ses­ti jo liik­keel­le saa­miim­me kehi­tys­suun­tiin tulevaisuudessa.

Jan­ne Anttila

Lii­ke­toi­min­ta­joh­ta­ja, Data ja ana­ly­tiik­ka, Islet

Lue lisää tar­joa­mis­tam­me Data- ja ana­ly­tiik­ka­pal­ve­luis­ta.

Lisä­tie­to­ja:

Jan­ne Ant­ti­la
Lii­ke­toi­min­ta­joh­ta­ja, Data ja Ana­ly­tiik­ka
045 672 8569
janne.​anttila@​isletgroup.​fi

Tomi Mau­ko­nen
Myyn­ti­joh­ta­ja, Data ja Ana­ly­tiik­ka
050 562 2952
tomi.​maukonen@​isletgroup.​fi

#IsletGroup #data #ana­ly­tiik­ka #Islet­ters #uusi #myyn­ti­joh­ta­ja #Islet­ter #nimi­tys #rek­ry­toin­ti #kas­vu

Like what you read? Sha­re this!