-->

DON’T JUST PRO­MI­SE, DELIVER

San­na Tii­ho­nen saa­pui saa­rel­lem­me tek­ni­sek­si SAP-kon­sul­tik­si. San­nal­la on vajaan 20 vuo­den tek­no­lo­gia-alan koke­mus kan­sain­vä­li­sis­tä orga­ni­saa­tiois­ta ja SAP-eko­sys­tee­min paris­sa hän on työs­ken­nel­lyt uran­sa alus­ta asti. SAP BASIS ‑puo­len koke­mus­ta San­nal­le on ker­ty­nyt jo yli kym­me­nen vuo­den ajan. San­nan yksi vah­vuuk­sis­ta mui­den ohel­la on edot­to­mas­ti se, että hän haas­taa jat­ku­vas­ti itse­ään oppi­maan uut­ta. Täl­lä het­kel­lä San­naa kiin­nos­taa eri­tyi­ses­ti SAP S/4HANA ‑tek­no­lo­gi­aan sertifioituminen.

San­nan osaa­mi­ses­ta ja tyy­ty­väi­sis­tä asiak­kais­ta saa­puu pul­lo­pos­tia saa­rel­lem­me. San­na sel­vit­tää oikeat koor­di­naa­tit vaa­ti­vim­mis­sa­kin ympä­ris­töis­sä ja rat­kai­see haas­ta­vat ongel­mat nopeal­la päät­te­ly­ky­vyl­lään ja van­kal­la ammat­ti­tai­dol­laan. Aina posi­tii­vi­sen ja ystä­väl­li­sen San­nan asen­ne tar­tuu jokai­seen ympä­ril­lä ole­vaan ja muut saa­re­lai­set luot­ta­vat San­nan tukeen kai­kis­sa olosuhteissa.

Luon­to ja eläi­met ovat San­nal­le lähel­lä sydän­tä. Hän­tä odot­taa­kin päi­vän päät­teek­si kak­si sulois­ta koi­raa, Heta ja Röl­li, joi­den kans­sa San­nan per­he käy päi­vit­täin yhdes­sä ulkoi­le­mas­sa. Heta on kun­nos­tau­tu­nut myös vapaa­eh­tois­työs­sä hoi­va­koi­ra­na, jon­ka teh­tä­vä­nä on käy­dä ilah­dut­ta­mas­sa ihmi­siä hoi­to­lai­tok­sis­sa. Koko­nais­val­tai­nen hyvin­voin­ti, itsen­sä jat­ku­va kehit­tä­mi­nen ja uuden oppi­mi­nen tuo­vat uut­ta ener­gi­aa San­nal­le sekä vie­rai­den kult­tuu­rien opis­ke­lu ja matkustelu.

Like what you read? Sha­re this!